We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Display Mount Single Screen Silver
SKU
7350073730803
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Public Display Stand Single Screen is an optional accessory for the M Public Display stands of various heights
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350073730803 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Multibrackets Public Display Stand Single Screen is an optional accessory for the M Public Display stands of various heights.
Mounting your TV or screen flat to a M Public Display Stand will make your digital content look great.
The Multibrackets Public Display Stand Single Screen Mount allows you to put multiple screens onto one pillar of the M Public Display Stand Series.
Mounting your TV or screen flat to a M Public Display Stand will make your digital content look great.
The Multibrackets Public Display Stand Single Screen Mount allows you to put multiple screens onto one pillar of the M Public Display Stand Series.
| Mounting | |
|---|---|
| Height adjustment | Yes |
| Product type | Bracket |
| Maximum weight capacity | 50 kg |
| Panel mounting interface | 50 x 50,75 x 75,100 x 100,200 x 100,200 x 200,300 x 200,300 x 300,400 x 200,400 x 400,600 x 400,800 x 400 |
| Product colour | Silver |
| Features | |
| Height adjustment | Yes |
| Product type | Bracket |
| Maximum weight capacity | 50 kg |
| Panel mounting interface | 50 x 50,75 x 75,100 x 100,200 x 100,200 x 200,300 x 200,300 x 300,400 x 200,400 x 400,600 x 400,800 x 400 |
| Product colour | Silver |
| Housing material | Steel |
| Technical details | |
| Height adjustment | Yes |
| Package type | Box |
| Product colour | Silver |
| Package weight | 5.1 kg |
| Package depth | 745 mm |
| Package width | 290 mm |
| Package height | 65 mm |
| Maximum weight capacity | 50 kg |
| Panel mounting interface | 50 x 50,75 x 75,100 x 100,200 x 100,200 x 200,300 x 200,300 x 300,400 x 200,400 x 400,600 x 400,800 x 400 |
| Plastic packaging weight | 40 g |
| Paper/cardboard packaging weight | 2 kg |
| Metal packaging weight | 3.06 kg |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 3 kg |
| Width | 850 mm |
| Height | 550 mm |
| Package weight | 5.1 kg |
| Package depth | 745 mm |
| Package width | 290 mm |
| Package height | 65 mm |
| Colour | |
| Product colour | Silver |
| Packaging data | |
| Package weight | 5.1 kg |
| Package type | Box |
| Package depth | 745 mm |
| Package width | 290 mm |
| Package height | 65 mm |
| Logistics data | |
| Shipping (inner) case width | 29 cm |
| Shipping (inner) case length | 74.5 cm |
| Shipping (inner) case height | 36.5 cm |
| Shipping (inner) case gross weight | 25.5 kg |
| Products per shipping (inner) case | 5 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 60 pc(s) |