We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Desktopmount Single / Dual / Triple Stand Table Stand
SKU
7350105210242
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
M Desktopmount Single / Dual / Triple Stand Table Stand - Mounting kit for M Deskmount Single / Dual / Triple arms - black - tablestand
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350105210242 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
Flexible, sleek and streamlined, the M Desktopmount Single / Dual / Triple Stand Table Stand frees up space and allows positioning of your display for greater productivity. Reposition your LCD with ease. Up, down, tilt it forward or backwards it is just a matter of preference.
Now finally comfort and ergonomy is really possible to achieve. With The M Desktopmount Single / Dual / Triple Stand Table Stand you can easily set the screen to your specific position. By doing so you save back, neck and eyes.
The M Desktopmount Single / Dual / Triple Stand Table Stand is your new office partner giving great flexibility and ease of adjustment and works with almost all LCD screens on the market supporting VESA standards of 75/100 mm holding screen weight up to 10 kg.
Now finally comfort and ergonomy is really possible to achieve. With The M Desktopmount Single / Dual / Triple Stand Table Stand you can easily set the screen to your specific position. By doing so you save back, neck and eyes.
The M Desktopmount Single / Dual / Triple Stand Table Stand is your new office partner giving great flexibility and ease of adjustment and works with almost all LCD screens on the market supporting VESA standards of 75/100 mm holding screen weight up to 10 kg.
| Mounting | |
|---|---|
| Mounting type | Freestanding |
| Product type | Base |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Mounting type | Freestanding |
| Product type | Base |
| Product colour | Black |
| Housing material | Aluminium |
| Technical details | |
| Mounting type | Freestanding |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 900 g |
| Width | 411 mm |
| Height | 36 mm |
| Depth | 246 mm |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |