We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Desktopmount Single / Dual / Triple Stand Desk Clamp
SKU
7350022735019
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Multibrackets M Desktopmount Single / Dual / Triple Stand Desk Clamp - Mounting component ( desk clamp mount ) - black
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350022735019 |
|---|---|
| EAN | 7350022735019 |
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual |
| PDF URLs |
View PDF |
Combine your M Desktopmount Single / Dual / Triple Stand Desk Clamp with M VESA Desktopmount Triple Arm in order to save even more space with your 3 or 6 monitor installation.
Rigid construction can hold up to 6 monitors weighing at 8 kgs each. M Desktopmount Single / Dual / Triple Stand Desk Clamp manages table widths of up to 50mm.
Rigid construction can hold up to 6 monitors weighing at 8 kgs each. M Desktopmount Single / Dual / Triple Stand Desk Clamp manages table widths of up to 50mm.
| Mounting | |
|---|---|
| Product type | Girder clamp |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Product type | Girder clamp |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Package weight | 2.15 kg |
| Package depth | 172 mm |
| Package width | 165 mm |
| Package height | 130 mm |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 2 kg |
| Width | 158 mm |
| Height | 168 mm |
| Package weight | 2.15 kg |
| Package depth | 172 mm |
| Package width | 165 mm |
| Package height | 130 mm |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 2.15 kg |
| Package depth | 172 mm |
| Package width | 165 mm |
| Package height | 130 mm |
| Logistics data | |
| Shipping (inner) case width | 35 cm |
| Shipping (inner) case length | 36.2 cm |
| Shipping (inner) case height | 29 cm |
| Shipping (inner) case gross weight | 18.3 kg |
| Products per shipping (inner) case | 8 pc(s) |