We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Deskmount HD Table Stand
SKU
7350105210570
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
M Deskmount HD Table Stand - Mounting kit for M VESA Deskmount HD Dual Vertical Widescreen 32" - 50" - black - tablestand
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350105210570 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Flexible, sleek and streamlined, the M Deskmount HD Table Stand frees up space and allows positioning of your display for greater productivity. Reposition your LCD with ease. Up, down, tilt it forward or backwards it is just a matter of preference.
Now finally comfort and ergonomy is really possible to achieve. With The M Deskmount HD Table Stand you can easily set the screen to your specific position. By doing so you save back, neck and eyes.
The M Deskmount HD Table Stand is your new office partner giving great flexibility and ease of adjustment and works with almost all LCD screens on the market supporting VESA standards of 75/100 mm holding screen weight up to 24 kg per screen.
Now finally comfort and ergonomy is really possible to achieve. With The M Deskmount HD Table Stand you can easily set the screen to your specific position. By doing so you save back, neck and eyes.
The M Deskmount HD Table Stand is your new office partner giving great flexibility and ease of adjustment and works with almost all LCD screens on the market supporting VESA standards of 75/100 mm holding screen weight up to 24 kg per screen.
| Mounting | |
|---|---|
| Mounting type | Freestanding |
| Product type | Base |
| Number of displays supported | 2 |
| Compatibility | M VESA Deskmount HD Dual Vertical Widescreen 32" - 50" |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Mounting type | Freestanding |
| Product type | Base |
| Number of displays supported | 2 |
| Compatibility | M VESA Deskmount HD Dual Vertical Widescreen 32" - 50" |
| Product colour | Black |
| Housing material | Aluminium |
| Technical details | |
| Mounting type | Freestanding |
| Compatibility | M VESA Deskmount HD Dual Vertical Widescreen 32" - 50" |
| Product colour | Black |
| Package weight | 3.6 kg |
| Package depth | 410 mm |
| Package width | 395 mm |
| Package height | 40 mm |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 3.1 kg |
| Width | 370 mm |
| Height | 10 mm |
| Depth | 354 mm |
| Package weight | 3.6 kg |
| Package depth | 410 mm |
| Package width | 395 mm |
| Package height | 40 mm |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 3.6 kg |
| Package depth | 410 mm |
| Package width | 395 mm |
| Package height | 40 mm |