We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Deskmount HD Grommet Base
SKU
7350105210563
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
M Deskmount HD Grommet Base - for M VESA Deskmount HD Dual Vertical Widescreen 32" - 50" table mounting - black
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350105210563 |
|---|---|
| EAN | 7350105210563 |
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Combine your M Deskmount HD Grommet Base with M VESA Deskmount HD Dual Vertical Widescreen 32" - 50" in order to save even more space with your 2 monitor installation. A throu-hole installation saves much more space than an ordinary foot standing on the table. Rigid construction can hold up to 2 monitors weighing at 24 kgs each. M Deskmount HD Grommet Base manages table widths of up to 50 mm.
| Mounting | |
|---|---|
| Mounting type | Desk |
| Product type | Grommet base |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Mounting type | Desk |
| Product type | Grommet base |
| Product colour | Black |
| Housing material | Aluminium |
| Technical details | |
| Mounting type | Desk |
| Product colour | Black |
| Package weight | 600 g |
| Package depth | 210 mm |
| Package width | 210 mm |
| Package height | 40 mm |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 500 g |
| Height | 40 mm |
| Diameter | 21 cm |
| Package weight | 600 g |
| Package depth | 210 mm |
| Package width | 210 mm |
| Package height | 40 mm |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 600 g |
| Package depth | 210 mm |
| Package width | 210 mm |
| Package height | 40 mm |