We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Deskmount Basic Single/Dual/Triple/Quad Grommet Base
SKU
7350073733408
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Multibrackets M Deskmount Single / Dual / Triple/ Quad Grommet Base - Mounting kit
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350073733408 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual |
| PDF URLs |
View PDF View PDF |
Combine your M Deskmount Single/Dual/Triple/Quad Stand Grommet Base with M VESA Desktopmount Single, Dual, Triple or Quad Arm in order to save even more space with your 1 and up to 4 monitor installation.
A throu-hole installation saves much more space than an ordinary foot standing on the table.
Rigid construction can hold up to 4 monitors weighing at 10 kgs each. M Deskmount Single/Dual/Triple/Quad Stand Grommet Base manages table widths of up to 82mm.
Optional mounting kit for Basic deskmounts
A throu-hole installation saves much more space than an ordinary foot standing on the table.
Rigid construction can hold up to 4 monitors weighing at 10 kgs each. M Deskmount Single/Dual/Triple/Quad Stand Grommet Base manages table widths of up to 82mm.
Optional mounting kit for Basic deskmounts
| Mounting | |
|---|---|
| Product type | Grommet base |
| Maximum screen size | 38.1 cm (15") |
| Minimum screen size | 61 cm (24") |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Product type | Grommet base |
| Maximum screen size | 38.1 cm (15") |
| Minimum screen size | 61 cm (24") |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Package weight | 460 g |
| Package depth | 107 mm |
| Package width | 68 mm |
| Package height | 132 mm |
| Plastic packaging weight | 20 g |
| Paper/cardboard packaging weight | 20 g |
| Metal packaging weight | 420 g |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 420 g |
| Aluminium content weight | 420 g |
| Steel content weight | 0 g |
| Other metals content weight | 0 g |
| Package weight | 460 g |
| Package depth | 107 mm |
| Package width | 68 mm |
| Package height | 132 mm |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 460 g |
| Package depth | 107 mm |
| Package width | 68 mm |
| Package height | 132 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Products per shipping (inner) case | 0 pc(s) |