We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Computer Shelf Motorized Mount Black HD
SKU
7350073732937
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
M Computer Shelf Motorized Mount HD - Mounting component ( shelf ) for notebook / DVD player - steel - black - cart mountable
Category: Monitor Mount Accessories
The M Computer Shelf Motorized Mount HD is a shelf designed to attach to the M Motorized Floorstand series. Perfect fitting accessories like a notebook computer, DVD-player or any other electronic appliance. We highly recommend this accessory if the M Motorized mount HD is used for presentations or situations where there will be a person close to the screen.
| Mounting | |
|---|---|
| Product type | Shelf |
| Adjustable depth | Yes |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Product type | Shelf |
| Adjustable depth | Yes |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Package weight | 5.5 kg |
| Package depth | 580 mm |
| Package width | 90 mm |
| Package height | 330 mm |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 5 kg |
| Width | 420 mm |
| Depth | 305 mm |
| Package weight | 5.5 kg |
| Package depth | 580 mm |
| Package width | 90 mm |
| Package height | 330 mm |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 5.5 kg |
| Package depth | 580 mm |
| Package width | 90 mm |
| Package height | 330 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |