We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Camera Holder Motorized Mount White HD/SD
SKU
7350073731183
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
M Camera Holder Motorized Mount HD - Mounting component for video conference camera - steel - white
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350073731183 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
This camera holder is designed as a videoconference camera shelf that installs easily on the M Motorized Floorstand HD series.
This shelf suitable for videoconferencing cameras and such is designed to fit perfectly with the M Motorized Floorstand series.
As many videoconference cameras today has voice recognition/ movement the M Camera Holder Motorized Mount HD also features holes for securing the camera to the shelf with ease and eliminating chance of movement and /or possible damage to camera.
This shelf suitable for videoconferencing cameras and such is designed to fit perfectly with the M Motorized Floorstand series.
As many videoconference cameras today has voice recognition/ movement the M Camera Holder Motorized Mount HD also features holes for securing the camera to the shelf with ease and eliminating chance of movement and /or possible damage to camera.
| Mounting | |
|---|---|
| Product type | Shelf |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Product colour | White |
| Features | |
| Product type | Shelf |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Product colour | White |
| Housing material | Steel |
| Technical details | |
| Product colour | White |
| Package weight | 3 kg |
| Package depth | 385 mm |
| Package width | 100 mm |
| Package height | 360 mm |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 2.7 kg |
| Width | 229 mm |
| Height | 346 mm |
| Depth | 223 mm |
| Package weight | 3 kg |
| Package depth | 385 mm |
| Package width | 100 mm |
| Package height | 360 mm |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Packaging data | |
| Package weight | 3 kg |
| Package depth | 385 mm |
| Package width | 100 mm |
| Package height | 360 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |