We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Anti-theft Mini
SKU
7350022735033
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Multibrackets M Anti-theft Mini - Anti theft lock - white
Category: Padlocks
| Product design | Conventional padlock |
|---|---|
| SKU | 7350022735033 |
| EAN | 7350022735033 |
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
M Anti-theft Mini fits Multibrackets Tilt and Turn Series as well as 360 Series. M Anti-theft Mini makes your wallmount of flexarm safer to use in public environments.
Configurations with Push In Pop Out mounting brackets
5105 + 5112 + 4115 + 4146 + 4122 + 4153 + 4139 + 4160 + 4726
Configurations with Push In Pop Out mounting brackets
5105 + 5112 + 4115 + 4146 + 4122 + 4153 + 4139 + 4160 + 4726
| Features | |
|---|---|
| Design | Conventional padlock |
| Type | Key lock |
| Key type | Keyed alike |
| Product colour | White |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Height | 35 mm |
| Body width | 2.2 cm |
| Body depth | 1 cm |
| Weight | 10 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 10 g |
| Logistics data | |
| Shipping (inner) case width | 33 cm |
| Shipping (inner) case length | 15 cm |
| Shipping (inner) case height | 20 cm |
| Shipping (inner) case weight | 2 kg |
| Quantity per shipping (inner) case | 70 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Number of lock keys included | 2 pc(s) |