We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Anti-Theft 2-pack
SKU
7350022730137
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Multibrackets M Anti-theft - Anti theft lock - chrome
- 2 Modified padlocks
- 2 Keys (same configuration)
- 1 Manual
Category: Padlocks
| Product design | Conventional padlock |
|---|---|
| SKU | 7350022730137 |
| EAN | 7350022730137 |
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Would you like to be able to protect your LED or LCD with a lock?
| Features | |
|---|---|
| Product design | Conventional padlock |
| Type | Key lock |
| Shackle material | Stainless steel |
| Shackle shape | U-shaped |
| Key type | Keyed alike |
| Body material | Stainless steel |
| Product colour | Chrome |
| Colour | |
| Product colour | Chrome |
| Weight & dimensions | |
| Height | 87 mm |
| Body width | 3.3 cm |
| Body depth | 1.9 cm |
| Weight | 135 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 40 mm |
| Package depth | 194 mm |
| Package height | 25 mm |
| Package weight | 170 g |
| Logistics data | |
| Shipping (inner) case width | 28 cm |
| Shipping (inner) case length | 21 cm |
| Shipping (inner) case height | 22 cm |
| Shipping (inner) case gross weight | 10 kg |
| Products per shipping (inner) case | 49 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Number of lock keys included | 2 pc(s) |