We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M 2,35:1 Framed Projection Screen 460x195, 200"
SKU
7350022734586
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Multibrackets M Framed Projection Screen Deluxe - Projection screen - 200 in ( 508 cm ) - 2.35:1 - Matte White
Category: Projection Screens
| Diagonal | 200 " |
|---|---|
| Viewable screen width (W) | 4600 mm |
| Viewable screen height (H) | 1950 mm |
| Native aspect ratio | 2.35:1 |
| SKU | 7350022734586 |
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Multibrackets Framed Projection Screen Deluxe offers fantastic value for money and is ideal for home cinema, boardroom or corporate use.
| Performance | |
|---|---|
| Native aspect ratio | 2.35:1 |
| Screen surface | Matte White |
| Viewable screen height (H) | 195 cm |
| Viewable screen width (W) | 4.6 m |
| Diagonal (metric) | 508 cm |
| Diagonal | 5.08 m (200") |
| Screen gain | 1 |
| Drive type | Manual |
| Tensioned screen | Yes |
| Design | |
| Frame type | Fixed frame |
| Borders | Yes |
| Material | Aluminium |
| Product colour | Black, White |
| Borders | 12 cm |
| Mounting type | Wall |
| Technical details | |
| Frame type | Fixed frame |
| Screen surface | Matte White |
| Borders | Yes |
| Viewable screen height (H) | 195 cm |
| Viewable screen width (W) | 4.6 m |
| Diagonal (metric) | 508 cm |
| Material | Aluminium |
| Diagonal | 5.08 m (200") |
| Screen gain | 1 |
| Borders | 12 cm |
| Drive type | Manual |
| Tensioned screen | Yes |
| Package width | 235 mm |
| Package height | 235 mm |
| Package depth | 4900 mm |
| Colour | |
| Product colour | Black, White |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Depth | 30 mm |
| Height | 2110 mm |
| Width | 4760 mm |
| Weight | 45 kg |
| Projector | |
| Diagonal | 5.08 m (200") |
| Packaging data | |
| Package width | 235 mm |
| Package height | 235 mm |
| Package depth | 4900 mm |
| Package weight | 50 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Shipping (inner) case width | 4.9 m |
| Shipping (inner) case length | 23.5 cm |
| Shipping (inner) case height | 23.5 cm |
| Shipping (inner) case gross weight | 50 kg |
| Products per shipping (inner) case | 4 pc(s) |