We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M 12V Trigger Kit f MB Motorized Screens
SKU
7350022733770
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Multibrackets M 12V Trigger Kit - Projection screen control box (220 V) - white - for Multibrackets M Motorized Projection Screen Black Edition
Category: Projection Screen Accessories
| Product type | Remote Control |
|---|---|
| SKU | 7350022733770 |
| EAN | 7350022733770 |
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Add the definite wow to your meeting room or home theatre solution.
A 12V trigger is an interface that is used for electrical projection screens.
The projection screen is automatically lowered or raised when the projector is switched on or off.
A 12V trigger is an interface that is used for electrical projection screens.
The projection screen is automatically lowered or raised when the projector is switched on or off.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Remote control |
| Mounting type | Wall |
| Material | Plastic |
| Product colour | White |
| Compatibility | Multibrackets M |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 100 g |
| Package width | 115 mm |
| Package weight | 500 g |
| Package height | 65 mm |
| Package depth | 160 mm |
| Steel content weight | 0 g |
| Aluminium content weight | 100 g |
| Other metals content weight | 0 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 115 mm |
| Package weight | 500 g |
| Package height | 65 mm |
| Package depth | 160 mm |
| Technical details | |
| Plastic packaging weight | 390 g |
| Paper/cardboard packaging weight | 10 g |
| Metal packaging weight | 100 g |
| Logistics data | |
| Shipping (inner) case width | 45 cm |
| Shipping (inner) case length | 36 cm |
| Shipping (inner) case height | 28 cm |
| Shipping (inner) case gross weight | 16.2 kg |
| Products per shipping (inner) case | 20 pc(s) |