We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Mobilis Trendy Sleeve 31.8 cm (12.5") Sleeve case Black, Grey
SKU
025012
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Mobilis Trendy Sleeve, Sleeve case, 31.8 cm (12.5"), 250 g
Category: Laptop Cases
| Product colour | Black,Grey |
|---|---|
| Maximum screen size | 12.5 " |
| Case type | Sleeve case |
| SKU | 025012 |
| EAN | 3700992502939 |
| Manufacturer | Mobilis |
| Availability | Out of Stock |
Mobilis Trendy Sleeve. Case type: Sleeve case, Maximum screen size: 31.8 cm (12.5"), Carrying handle(s). Weight: 250 g. Surface coloration: Monochromatic
| Colour | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Weight & dimensions | |
| Maximum screen size | 31.8 cm (12.5") |
| Package width | 302 mm |
| Package type | Card |
| Package height | 265 mm |
| Package depth | 25 mm |
| Width | 320 mm |
| Weight | 250 g |
| Package weight | 255 g |
| Height | 240 mm |
| Depth | 25 mm |
| Minimum screen size | 25.4 cm (10") |
| Features | |
| Product main colour | Black, Grey |
| Case type | Sleeve case |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Country of origin | France |
| Quantity | 1 |
| Protection features | Water resistant |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | MacBook Air MacBook |
| Maximum screen size | 31.8 cm (12.5") |
| Front pocket | Yes |
| Package type | Card |
| Design | |
| Case type | Sleeve case |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Country of origin | France |
| Protection features | Water resistant |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | MacBook Air MacBook |
| Maximum screen size | 31.8 cm (12.5") |
| Front pocket | Yes |
| Technical details | |
|---|---|
| Quantity | 1 |
| Protection features | Water resistant |
| Compatibility | MacBook Air MacBook |
| Case type | Sleeve case |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Front pocket | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Packaging content | |
| Quantity | 1 |
| Packaging data | |
| Quantity | 1 |
| Package width | 302 mm |
| Package type | Card |
| Package height | 265 mm |
| Package depth | 25 mm |
| Package weight | 255 g |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 330 mm |
| Master (outer) case length | 500 mm |
| Master (outer) case height | 240 mm |
| Master (outer) case gross weight | 6 kg |
| Products per master (outer) case | 20 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Other features | |
| Minimum screen size | 25.4 cm (10") |
| Country of origin | France |
| Package type | Card |