We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Mobilis T Series 25.9 cm (10.2") Cover Black
SKU
010168
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Mobilis T Series, Cover, Apple, iPad 2019 10.2'', 25.9 cm (10.2")
Category: Tablet Cases
| Built-in speaker(s) | No |
|---|---|
| Brand compatibility | Apple |
| Maximum screen size | 10.2 " |
| Product colour | Black |
| SKU | 010168 |
| EAN | 3700992516776 |
| Manufacturer | Mobilis |
| Availability | Out of Stock |
Mobilis T Series. Case type: Cover, Brand compatibility: Apple, Compatibility: iPad 2019 10.2'', Maximum screen size: 25.9 cm (10.2")
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 25.9 cm (10.2") |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPad 2019 10.2'' |
| Protection features | Scratch resistant |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Features | |
| Case type | Cover |
| Stand mode | No |
| Maximum screen size | 25.9 cm (10.2") |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPad 2019 10.2'' |
| Protection features | Scratch resistant |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Closure type | Not supported |
| Product main colour | Black |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Design | |
| Stand mode | No |
| Closure type | Not supported |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |