We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Mobilis Protech Pack mobile phone case 14.5 cm (5.7") Cover Black
SKU
052038
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Mobilis Protech Pack, Cover, Unitech, EA510, 14.5 cm (5.7"), Black
Category: Mobile Phone Cases
| Maximum screen size | 5.7 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Unitech |
| Product colour | Black |
| Case type | Cover case |
| SKU | 052038 |
| EAN | 3700992519340 |
| Manufacturer | Mobilis |
| Availability | Out of Stock |
Mobilis Protech Pack. Case type: Cover, Brand compatibility: Unitech, Compatibility: EA510, Maximum screen size: 14.5 cm (5.7"), Surface coloration: Monochromatic, Product colour: Black
| Design | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Desktop stand | No |
| Closure type | Not applicable |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Unitech |
| Compatibility | EA510 |
| Maximum screen size | 14.5 cm (5.7") |
| Protection features | Scratch resistant, Shock resistant |
| Built-in battery | No |
| Desktop stand | No |
| Closure type | Not applicable |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
| Features | |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Unitech |
| Compatibility | EA510 |
| Maximum screen size | 14.5 cm (5.7") |
| Protection features | Scratch resistant, Shock resistant |
| Built-in battery | No |
| Desktop stand | No |
| Closure type | Not applicable |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |