We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Mobilis Portable Fold-up Stand Passive holder Mobile phone/Smartphone, Tablet/UMPC Black
SKU
001237
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Tablets and smartphones portable fold-up stand
- Compatible with all smartphones and tablets
- 100% adjustable
- Light and foldable: easy to carry
Category: Holders
| Product colour | Black |
|---|---|
| Proper use | Universal |
| Mobile device type | Mobile phone/smartphone,Tablet/UMPC |
| SKU | 001237 |
| EAN | 3760080652755 |
| Manufacturer | Mobilis |
| Availability | Out of Stock |
Lightweight and easily portable format.
Fully adjustable, it adapts for all tablets and smartphones.
Fully adjustable, it adapts for all tablets and smartphones.
| Design | |
|---|---|
| Mobile device type | Mobile phone/Smartphone, Tablet/UMPC |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Universal |
| Product colour | Black |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Technical details | |
|---|---|
| Mobile device type | Mobile phone/Smartphone, Tablet/UMPC |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Universal |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 23 mm |
| Depth | 185 mm |
| Height | 32 mm |
| Weight | 90 g |
| Audio | |
| Built-in speaker(s) | No |