We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Mobilis Origine 26.7 cm (10.5") Folio Black
SKU
048021
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Origine folio protective case for Galaxy Tab S5e
- Custom-made folio case
- Leather effect
- 2 positions: viewing/keyboard
Category: Tablet Cases
| Built-in speaker(s) | No |
|---|---|
| Brand compatibility | Samsung |
| Maximum screen size | 10.5 " |
| Product colour | Black |
| SKU | 048021 |
| EAN | 3700992514512 |
| Manufacturer | Mobilis |
| Availability | Out of Stock |
Dedicated folio protective case
2 usage positions: photo & video mode and keyboard mode
Leather effect
Access to all ports and functionalities
2 usage positions: photo & video mode and keyboard mode
Leather effect
Access to all ports and functionalities
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Folio |
| Maximum screen size | 26.7 cm (10.5") |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy Tab S5e |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | Yes |
| Product main colour | Black |
| Features | |
| Case type | Folio |
| Stand mode | Yes |
| Maximum screen size | 26.7 cm (10.5") |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy Tab S5e |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | Yes |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | Yes |
| Design | |
| Stand mode | Yes |