We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Mobilis Origine 20.1 cm (7.9") Folio Black
SKU
048026
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Origine folio protective case for iPad Mini 5 (2019)/Mini 4
- Leather effect
- custom-made folio case
- Flap with automatic sleep mode
- 2 positions: viewing/keyboard
Category: Tablet Cases
| Built-in speaker(s) | No |
|---|---|
| Brand compatibility | Apple |
| Maximum screen size | 7.9 " |
| Product colour | Black |
| SKU | 048026 |
| EAN | 3700992514789 |
| Manufacturer | Mobilis |
| Availability | Out of Stock |
Dedicated folio protective case
Flap that can activate standby mode
2 usage positions: photo & video mode and keyboard mode
Leather effect
Access to all ports and functionalities
Flap that can activate standby mode
2 usage positions: photo & video mode and keyboard mode
Leather effect
Access to all ports and functionalities
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Folio |
| Maximum screen size | 20.1 cm (7.9") |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPad Mini 5 (2019)/Mini 4 |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Features | |
| Case type | Folio |
| Stand mode | Yes |
| Maximum screen size | 20.1 cm (7.9") |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPad Mini 5 (2019)/Mini 4 |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Design | |
| Stand mode | Yes |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |