We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Mobilis for Notebook 17.3" Frameless display privacy filter 43.9 cm (17.3")
SKU
016236
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Privacy Screen Protector for Notebook 17.3", 16:9
Category: Display Privacy Filters
| Suitable for | Notebook |
|---|---|
| Maximum screen size | 17.3 " |
| Type | Frameless display privacy filter |
| SKU | 016236 |
| EAN | 3760080653158 |
| Manufacturer | Mobilis |
| Availability | Out of Stock |
Privacy Screen Protector for Notebook 17.3 pouces W (16:9) + 1 microfiber cleaning clothe + 1 smoothing card to easy the installation. - Protects your data from prying eyes - Protects effectivelly against scratches, dust and stains... - Compatible with the MOBILIS capacitive stylus - Easy and quick installation
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Frameless display privacy filter |
| Scratch-resistant | Yes |
| Maximum screen size | 43.9 cm (17.3") |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Suitable for | Notebook |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Design | |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Suitable for | Notebook |
| Features | |
|---|---|
| Easy to apply | Yes |
| Cleaning cloth | Yes |
| Scratch-resistant | Yes |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Protection features | Scratch-resistant |
| Ergonomics | |
| Maximum screen size | 43.9 cm (17.3") |