We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Mobilis 048033 mobile device keyboard ĄŽERTY French Bluetooth Black
SKU
048033
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Origine folio protective case for iPad 2019 10.2" (7th gen) with French Bluetooth® Keyboard
- Custom-made folio case
- French Bluetooth® Keyboard
- Leather effect
Category: Mobile Device Keyboards
| Keyboard layout | ĄŽERTY |
|---|---|
| Device interface | Bluetooth |
| Connectivity technology | Wireless |
| SKU | 048033 |
| EAN | 3700992517803 |
| Manufacturer | Mobilis |
| Availability | Out of Stock |
To fully protect your iPad 2019 10.2 (7th gen) against everyday bumps and scratches, we have designed the shockproof iPad case. It gives your tablet permanent protection thanks to its flap. Also, for maximum comfort, this protective case gives you the option to use your tablet in two different ways: keyboard mode and viewing mode for photos and videos. Its flap also provides additional usability with its automatic tablet sleep/wake function. Available in 3 colours and a faux leather finish, the protective case gives you permanent protection in style, all to your taste.
Dedicated folio protective case
French Bluetooth® Keyboard
1 usage positions: photo & video with keyboard
Keyboard autonomy : 100 hours in continuous use
Leather effect
Access to all ports and functionalities
Dedicated folio protective case
French Bluetooth® Keyboard
1 usage positions: photo & video with keyboard
Keyboard autonomy : 100 hours in continuous use
Leather effect
Access to all ports and functionalities
| Keyboard | |
|---|---|
| Pointing device | No |
| Keyboard layout | ĄŽERTY |
| Keyboard language | French |
| Numeric keypad | No |
| Performance | |
| Cover | Yes |
| Backlight | No |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPAD 2019 10.2’’ (7th Gen) |
| Product colour | Black |
| Pointing device | No |
| Keyboard layout | ĄŽERTY |
| Keyboard language | French |
| Numeric keypad | No |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Wireless |
| Device interface | Bluetooth |
| Design | |
| Cover | Yes |
| Product colour | Black |
| Power | |
|---|---|
| Power source | USB |
| Packaging data | |
| Package width | 290 mm |
| Package depth | 22 mm |
| Package height | 183 mm |
| Package weight | 532 g |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 290 mm |
| Package depth | 22 mm |
| Package height | 183 mm |
| Package weight | 532 g |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 84716060 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84716060 |