We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Mobilis 048030 tablet case 25.9 cm (10.2") Folio Red
SKU
048030
- Custom-made folio case
- Leather effect
- 2 positions: viewing/keyboard
Category: Tablet Cases
| Built-in speaker(s) | No |
|---|---|
| Brand compatibility | Apple |
| Maximum screen size | 10.2 " |
| Product colour | Red |
| SKU | 048030 |
| EAN | 3700992516820 |
| Manufacturer | Mobilis |
| Availability | Out of Stock |
- Dedicated folio protective case
- Automatic sleep/wake mode
- 2 usage positions: photo & video mode and keyboard mode
- Leather effect
- Access to all ports and functionalities
- Automatic sleep/wake mode
- 2 usage positions: photo & video mode and keyboard mode
- Leather effect
- Access to all ports and functionalities
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Folio |
| Maximum screen size | 25.9 cm (10.2") |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | Apple iPad 2019 10.2’’ (7th gen) |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Red |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Features | |
| Case type | Folio |
| Stand mode | No |
| Number of stand modes | 2 |
| Maximum screen size | 25.9 cm (10.2") |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | Apple iPad 2019 10.2’’ (7th gen) |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Closure type | Not supported |
| Product main colour | Red |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Design | |
|---|---|
| Stand mode | No |
| Number of stand modes | 2 |
| Closure type | Not supported |
| Packaging data | |
| Package width | 185 mm |
| Package depth | 20 mm |
| Package height | 260 mm |
| Package weight | 344 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 185 mm |
| Package depth | 20 mm |
| Package height | 260 mm |
| Package weight | 344 g |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |