We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Mobilis 018069 mobile phone case 15.5 cm (6.1") Cover Black
SKU
018069
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Mobilis 018069, Cover, Apple, iPhone Xr, 15.5 cm (6.1"), Black
Category: Mobile Phone Cases
| Maximum screen size | 6.1 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Apple |
| Material | Polycarbonate (PC),Silicone |
| Product colour | Black |
| SKU | 018069 |
| EAN | 3700992515526 |
| Manufacturer | Mobilis |
| Availability | Out of Stock |
Mobilis 018069. Case type: Cover, Brand compatibility: Apple, Compatibility: iPhone Xr, Maximum screen size: 15.5 cm (6.1"), Surface coloration: Monochromatic, Product colour: Black
| Design | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Polycarbonate (PC), Silicone |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Material | Polycarbonate (PC), Silicone |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPhone Xr |
| Maximum screen size | 15.5 cm (6.1") |
| Protection features | Drop proof, Impact resistant, Shock resistant |
| Built-in battery | No |
| Features | |
| Case type | Cover |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Material | Polycarbonate (PC), Silicone |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPhone Xr |
| Maximum screen size | 15.5 cm (6.1") |
| Protection features | Drop proof, Impact resistant, Shock resistant |
| Built-in battery | No |
| Drop proof up to | 1.2 m |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |