We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Mobilis 010125 mobile phone case 14 cm (5.5") Folio Black
SKU
010125
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Case C2 Universal for Smartphones, 5 - 5.5" - Black
Category: Mobile Phone Cases
| Maximum screen size | 5.5 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Any brand |
| Product colour | Black |
| Case type | Folio case |
| SKU | 010125 |
| EAN | 3700992507507 |
| Manufacturer | Mobilis |
| Availability | Out of Stock |
- Universal permanent protection for Smartphone
- Folio design with screen cover
- Integrated card holder
- Adhesive surface to hold the smartphone
- Provides easy access to buttons, cameras and ports
- Designed in FRANCE
- 2 year guarantee
- Folio design with screen cover
- Integrated card holder
- Adhesive surface to hold the smartphone
- Provides easy access to buttons, cameras and ports
- Designed in FRANCE
- 2 year guarantee
| Design | |
|---|---|
| Card pocket | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Technical details | |
| Case type | Folio |
| Package type | Hanging box |
| Card pocket | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Country of origin | France |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Any brand |
| Maximum screen size | 14 cm (5.5") |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant |
| Features | |
| Case type | Folio |
| Card pocket | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Country of origin | France |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Any brand |
| Maximum screen size | 14 cm (5.5") |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package type | Hanging box |
| Packaging data | |
| Package type | Hanging box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Country of origin | France |