We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Mobilis 001046 USB cable USB 2.0 0.95 m USB A USB C Black
SKU
001046
- 2 ports : USB Type-A male to USB Type-CTM 2.0 male
Category: USB Cables
| Cable length | 0.95 m |
|---|---|
| Connector 2 | USB C |
| Connector 1 | USB A |
| USB version | USB 2.0 |
| SKU | 001046 |
| EAN | 3700992509952 |
| Manufacturer | Mobilis |
| Availability | Out of Stock |
USB cable Type-A male to USB Type-C™ 2.0 male.
2 ports : USB Type-A male to USB Type-C™ 2.0 male
2 ports : USB Type-A male to USB Type-C™ 2.0 male
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Cable colour | Black |
| USB version | USB 2.0 |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB C |
| Cable length | 0.95 m |
| Product colour | Black |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Weight | 22 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 0.95 m |
| Weight | 22 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB version | USB 2.0 |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB C |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Cable colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Other features | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |