We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products Vented Front Door, 44 RU Racks
SKU
DLVFD-44
- Fully ventilated front door with 70% open area
- Can be hinged right or left
Category: Rack Accessories
| SKU | DLVFD-44 |
|---|---|
| EAN | 0656747072284 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | Out of Stock |
Steel construction, black finish, 70% open area
| Features | |
|---|---|
| Type | Door |
| Rack capacity | 44U |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Width | 712.2 mm |
| Height | 1977.9 mm |
| Depth | 35.6 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Door |
| Rack capacity | 44U |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |