We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products Universal Side Panels 42 space Side panel
SKU
SPN-42-36
- Equipped with recessed lift handles for easy installation and removal
- Includes optional user-installed key lock for security
- Steel construction, black powder coat finish
- Each side panel adds 5/8” to overall width
- Sold in pairs (four half-height panels)
Category: Rack Accessories
| SKU | SPN-42-36 |
|---|---|
| EAN | 0656747098970 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | Out of Stock |
Solid steel panels with recessed lift handles and key lock; pair
| Features | |
|---|---|
| Certification | Greenguard |
| Type | Side panel |
| Size (imperial) | 91.4 cm (36") |
| Product colour | Black |
| Locking | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Size (imperial) | 91.4 cm (36") |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Side panel |
| Size (imperial) | 91.4 cm (36") |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |