We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products UCP Module, One 1/2" BNC Punchout
SKU
1/2BNC1
- Aluminum construction with black brushed and anodized finish
- Fits in UCP Series frame kits, swinging frame, chassis, and cable tray
Category: Rack Accessories
| SKU | 1/2BNC1 |
|---|---|
| EAN | 0656747000010 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | Out of Stock |
Fits 1/2” diameter BNC shells
Fits 1/2” and 3/8” diameter BNC shells, most insulated shells and fuses.
Fits 1/2” and 3/8” diameter BNC shells, most insulated shells and fuses.
| Features | |
|---|---|
| Type | Top panel |
| Product colour | Black |
| Mounting hole shape | Round |
| Housing material | Aluminium |
| Weight & dimensions | |
| Width | 86.1 mm |
| Height | 88.7 mm |
| Depth | 3.18 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Type | Top panel |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |