We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products SPN-37-267 rack accessory Blank panel
SKU
SPN-37-267
- Equipped with recessed lift handles for easy installation and removal
- Includes optional user-installed key lock for security
- Steel construction, black powder coat finish
- Each side panel adds 5/8” to overall width
- Sold in pairs (four half-height panels)
Category: Rack Accessories
Solid steel panels with recessed lift handles and key lock; pair
| Features | |
|---|---|
| Certification | Greenguard |
| Type | Blank panel |
| Size (imperial) | 68.6 cm (27") |
| Rack capacity | 37U |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Width | 660.4 mm |
| Size (imperial) | 68.6 cm (27") |
| Height | 1778 mm |
| Depth | 31.8 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Blank panel |
| Size (imperial) | 68.6 cm (27") |
| Rack capacity | 37U |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |