We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products Rear Access Panel, 20 RU Laminate Racks
SKU
RK-RAP20-MP
- Matching rear access panel for 22” and 28” deep racks
- Includes 2 space top vented panel and 2 space cable management panel
- Includes keylock
Category: Rack Accessories
| SKU | RK-RAP20-MP |
|---|---|
| EAN | 0656747100819 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | Out of Stock |
Matching locking rear access panel for 22” and 28” deep racks
| Features | |
|---|---|
| Type | Back panel |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Rack capacity | 20U |
| Product colour | Wood |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 485.9 mm |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Height | 889 mm |
| Depth | 30.5 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Back panel |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Rack capacity | 20U |
| Colour | |
| Product colour | Wood |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |