We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products Rackrail, Cage Nut, 44 RU, MRK/VRK Series
SKU
PROMRK-RR44
- Additional rackrail is heavy-gauge, cage nut style
- Sold in pairs
- Includes mounting hardware
Category: Rack Accessories
| SKU | PROMRK-RR44 |
|---|---|
| EAN | 0656747034183 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | Out of Stock |
Heavy-gauge cage nut style, sold as a pair
| Features | |
|---|---|
| Type | Rack rail |
| Rack capacity | 44U |
| Product colour | Black |
| Mounting hole shape | Square |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Width | 35.7 mm |
| Height | 1955.8 mm |
| Depth | 34.9 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Rack rail |
| Rack capacity | 44U |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |