We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products Rackrail, 10-32, 44 RU, WRK Series
SKU
WRK-RR44
- Heavy gauge, 10-32 threaded rail
- Steel construction with protective e-coating
- Sold in pairs
Category: Rack Accessories
| SKU | WRK-RR44 |
|---|---|
| EAN | 0656747025525 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | Out of Stock |
Heavy-gauge 10-32 threaded, sold as a pair
| Features | |
|---|---|
| Type | Rack rail |
| Rack capacity | 44U |
| Compatibility | WRK/WRK-SA |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Width | 62.8 mm |
| Height | 1955.8 mm |
| Depth | 34.9 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Rack rail |
| Rack capacity | 44U |
| Compatibility | WRK/WRK-SA |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |