We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products Plexi/Vented Front Door 14 space
SKU
DT-PVFD-14
- Plexi vented front door with locking swing handle
- Finish matches DTRK racks
Category: Rack Accessories
| SKU | DT-PVFD-14 |
|---|---|
| EAN | 0656747142529 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | Out of Stock |
- High Quality
- Easy to Use
- Easy to Use
| Features | |
|---|---|
| Type | Front door |
| Rack capacity | 14U |
| Compatibility | DTRK Series |
| Product colour | Black, Grey |
| Locking | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Width | 542.9 mm |
| Height | 670.1 mm |
| Depth | 39.1 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Front door |
| Rack capacity | 14U |
| Compatibility | DTRK Series |
| Colour | |
| Product colour | Black, Grey |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |