We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products PFD-WMRK-24 rack accessory Door
SKU
PFD-WMRK-24
- Plexi front door includes keylock
- Can be installed to hinge right or left
- Black textured powder coat finish
Category: Rack Accessories
| SKU | PFD-WMRK-24 |
|---|---|
| EAN | 0656747188794 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | Out of Stock |
Steel construction, black finish, with plexi panel and locking swing handle
| Features | |
|---|---|
| Type | Door |
| Rack capacity | 24U |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Width | 509 mm |
| Height | 1088.9 mm |
| Depth | 41.4 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Door |
| Rack capacity | 24U |
| Sustainability compliance | Yes |
| Sustainability certificates | GREENGUARD |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |