We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products PB-XS rack accessory Mounting bracket
SKU
PB-XS
- Mounts vertical power strips horizontally between rackrail
- Steel construction with black powder coat finish
Category: Rack Accessories
| SKU | PB-XS |
|---|---|
| EAN | 0656747058028 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
PB-XS rackmounting power bracket mounts any power strip between rackrail of any rack, includes cable management tie points.
| Features | |
|---|---|
| Certification | Greenguard |
| Type | Mounting bracket |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Width | 482.6 mm |
| Height | 40.6 mm |
| Depth | 63.5 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Mounting bracket |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |