We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products LL-MP21 rack accessory Panel kit
SKU
LL-MP21
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Lever Lock Pack Includes (4) LL-HA21, (2) LL-VC21, and (1) LL-VP2110
- Compatible with the specific named rack series
- Includes 2 vertical channels, 4 horizontal angle bars, and one vertical plate
- Steel construction with black powder coat finish
Category: Rack Accessories
| SKU | LL-MP21 |
|---|---|
| EAN | 0656747142161 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | Out of Stock |
Kits include a selection of parts for easy ordering and use.
| Features | |
|---|---|
| Type | Panel kit |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 1.81 kg |
| Height | 533.4 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.81 kg |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Panel kit |
| Sustainability compliance | Yes |
| Sustainability certificates | GREENGUARD |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |