We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products LL-H2A21 rack accessory Cable lacing bar
SKU
LL-H2A21
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Lever Lock Horizontal Angle 22 Inches Wide, 2 Inch Offset
- Locks in place without tools in Lever LockTM compatible racks
- Designed for effective cable management
- Steel construction with black powder coat finish
Category: Rack Accessories
| SKU | LL-H2A21 |
|---|---|
| EAN | 0656747198502 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | Out of Stock |
Locks in place without tools in Lever Lock™; compatible racks
| Features | |
|---|---|
| Type | Cable lacing bar |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 450 g |
| Width | 560.6 mm |
| Height | 50.8 mm |
| Depth | 50.8 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 450 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Cable lacing bar |
| Sustainability compliance | Yes |
| Sustainability certificates | GREENGUARD |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |