We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products Ladder End Splice Hardware 1pair
SKU
CLH-RSJ
- Robust steel construction with black zinc finish
- Compatible with most popular ladder brands and accessories
- Works on both new and existing installations
- Sold in pairs
Category: Rack Accessories
| SKU | CLH-RSJ |
|---|---|
| EAN | 0656747037085 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Steel construction, black finish
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 410 g |
| Width | 16.3 mm |
| Height | 61.5 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 410 g |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Sustainability compliance | Yes |
| Sustainability certificates | GREENGUARD |