We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products KB-SS rack accessory Keyboard tray
SKU
KB-SS
- Slide-out keyboard occupies one rackspace
Category: Rack Accessories
| SKU | KB-SS |
|---|---|
| EAN | 0656747029837 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Accommodates keyboards with a maximum width of 15-15/16” and depth of 9-3/8”. Articulating arm provides effective cable management.
| Features | |
|---|---|
| Compatible rack width | 19" |
| Type | Keyboard tray |
| Rack capacity | 1U |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Mounting depth (min) | 43.2 cm |
| Mounting depth (max) | 63.5 cm |
| Width | 483 mm |
| Height | 44 mm |
| Depth | 431.8 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Keyboard tray |
| Rack capacity | 1U |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |