We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products GUARD computer cooling system part/accessory Fan guard
SKU
GUARD
- Guard for 4-1/2” fans
- “Hamburger grille” style with flat black powder coat finish
| SKU | GUARD |
|---|---|
| EAN | 0656747007934 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Fitting 4-1/2” fans, fan guards are “Hamburger grille” style & have a black powder coat finish, includes hardware.
| Features | |
|---|---|
| Material | Steel |
| Product colour | Black |
| Cooling agent | Air |
| Type | Fan guard |
| Certification | Greenguard |
| Technical details | |
| Material | Steel |
| Product colour | Black |
| Cooling agent | Air |
| Type | Fan guard |
| Certification | Greenguard |
| Package width | 114.3 mm |
| Package height | 8.1 mm |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 114.8 mm |
| Depth | 6.35 mm |
| Height | 114.8 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 114.3 mm |
| Package width | 114.3 mm |
| Package height | 8.1 mm |
| Package weight | 50 g |
| Other features | |
| Cooling agent | Air |