We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products BPFD-45 rack accessory Door
SKU
BPFD-45
Category: Rack Accessories
| SKU | BPFD-45 |
|---|---|
| EAN | 0656747138263 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Plexi front door with partial venting
| Features | |
|---|---|
| Type | Door |
| Rack capacity | 45U |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Polymethyl methacrylate (PMMA), Steel |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 584.2 mm |
| Package height | 101.6 mm |
| Package depth | 2133.6 mm |
| Package weight | 28.1 kg |
| Width | 555 mm |
| Height | 2075.7 mm |
| Depth | 35.8 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 584.2 mm |
| Package height | 101.6 mm |
| Package depth | 2133.6 mm |
| Package weight | 28.1 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Door |
| Rack capacity | 45U |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |