We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products Blank Panel, 4 RU, Aluminum, Flanged
SKU
PBL-4
- Aluminum construction
- Flanged Panel
- Flanged aluminum construction, can be machined easily
- Black powder coat finish
Category: Rack Accessories
| SKU | PBL-4 |
|---|---|
| EAN | 0656747012327 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Flanged aluminum construction, can be machined easily
Lightweight aluminum panels finished in a durable flat black powder coat ideal for machining.
Lightweight aluminum panels finished in a durable flat black powder coat ideal for machining.
| Features | |
|---|---|
| Type | Blank panel |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Rack capacity | 4U |
| Product colour | Black |
| Mounting hole shape | Round |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Aluminium |
| Weight & dimensions | |
| Useful width | 44.1 cm |
| Width | 483 mm |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Height | 177 mm |
| Depth | 13 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Blank panel |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Rack capacity | 4U |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |