We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products Blank Panel, 3 RU, Textured, Flanged
SKU
SB3
- Sturdy steel construction
- Flanged Panel
- Flanged steel construction
- Black textured powder coat finish
Category: Rack Accessories
| SKU | SB3 |
|---|---|
| EAN | 0656747020759 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Flanged steel construction, black powder coat finish
Aesthetic and durable textured black powder coat finish steel blank panels. Complements RSH4S custom rackshelves and other textured accessories.
Aesthetic and durable textured black powder coat finish steel blank panels. Complements RSH4S custom rackshelves and other textured accessories.
| Features | |
|---|---|
| Type | Blank panel |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Rack capacity | 3U |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Useful width | 44.1 cm |
| Width | 483 mm |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Height | 133 mm |
| Depth | 13 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Blank panel |
| Size (imperial) | 48.3 cm (19") |
| Rack capacity | 3U |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |