We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products BGR-STP9 rack accessory Top panel
SKU
BGR-STP9
- Top panels can partially or completely close top of rack
- 21” wide to fit BGR Series rack top opening
Category: Rack Accessories
| SKU | BGR-STP9 |
|---|---|
| EAN | 0656747147753 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | Out of Stock |
21” solid top panel, fits BGR Series top opening.
| Features | |
|---|---|
| Certification | RoHS |
| Type | Top panel |
| Rack capacity | 9U |
| Product colour | Steel |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Width | 568.4 mm |
| Height | 399.3 mm |
| Depth | 13.2 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Top panel |
| Rack capacity | 9U |
| Colour | |
| Product colour | Steel |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |