We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products BGR-LVT9 rack accessory Rack cover
SKU
BGR-LVT9
- Vented top panel promotes passive cooling
- 21” wide to fit BGR Series rack top opening
Category: Rack Accessories
| SKU | BGR-LVT9 |
|---|---|
| EAN | 0656747147760 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | Out of Stock |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual |
21” vented top panel for passive cooling, fits BGR Series top opening
| Features | |
|---|---|
| Compatible rack width | 21" |
| Type | Rack cover |
| Product colour | Black |
| Mounting hole shape | Oval |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 579.1 mm |
| Package height | 25.4 mm |
| Package depth | 406.4 mm |
| Package weight | 1.32 kg |
| Width | 568 mm |
| Height | 13 mm |
| Depth | 399 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 579.1 mm |
| Package height | 25.4 mm |
| Package depth | 406.4 mm |
| Package weight | 1.32 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Rack cover |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |