We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products BB-12 rack accessory
SKU
BB-12
- Solid 1/8” thick copper for electrical performance
- Threaded 10-32
- Supplied mounting hardware includes nylon isolation washers, nuts and bolts
Category: Rack Accessories
| SKU | BB-12 |
|---|---|
| EAN | 0656747002496 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | Out of Stock |
Copper buss bars are 1/8” thick and threaded 10-32. Various heights and widths available. Supplied mounting hardware includes nylon isolation washers, bolts and nuts.
| Features | |
|---|---|
| Rack capacity | 12U |
| Product colour | Copper |
| Housing material | Copper |
| Weight & dimensions | |
| Width | 51 mm |
| Height | 533 mm |
| Depth | 3 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Rack capacity | 12U |
| Colour | |
| Product colour | Copper |