We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products AFACE2 rack accessory Face plate
SKU
AFACE2
Category: Rack Accessories
| SKU | AFACE2 |
|---|---|
| EAN | 0656747001666 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Custom-cut faceplate has premium brushed and anodized finish
| Features | |
|---|---|
| Certification | GreenGuard |
| Type | Face plate |
| Rack capacity | 2U |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Aluminium |
| Weight & dimensions | |
| Width | 483 mm |
| Height | 89 mm |
| Depth | 12.9 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Face plate |
| Rack capacity | 2U |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |