We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products 8 RU Cable Chase, 20 Inches Deep for SLIM5 Racks
SKU
5CC8
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
8 RU Cable Chase, 20 Inches Deep for SLIM5 Racks
- Provides room for wiring and power distribution between bays
- Enables use of doors and split rear rail with ganged racks
- Includes front, rear and top channels as well as mounting hardware
Category: Rack Accessories
| SKU | 5CC8 |
|---|---|
| EAN | 0656747001345 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Makes room for cables; includes front, rear, top, and hardware
| Features | |
|---|---|
| Type | Cable chase |
| Rack capacity | 8U |
| Compatibility | SLIM5 |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Steel |
| Country of origin | United States |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 3.3 kg |
| Width | 83 mm |
| Height | 451 mm |
| Depth | 508 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 3.3 kg |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Cable chase |
| Rack capacity | 8U |
| Compatibility | SLIM5 |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |