We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products 5CC43 rack accessory Cable management panel
SKU
5CC43
- Provides room for wiring and power distribution between bays
- Enables use of doors and split rear rail with ganged racks
- Includes front, rear and top channels as well as mounting hardware
Category: Rack Accessories
| SKU | 5CC43 |
|---|---|
| EAN | 0656747001338 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Makes room for cables; includes front, rear, top, and hardware
| Features | |
|---|---|
| Type | Cable management panel |
| Rack capacity | 43U |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Width | 82.5 mm |
| Height | 2006.6 mm |
| Depth | 508 mm |
| Packaging content | |
| Screws included | Yes |
| Nuts included | Yes |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Cable management panel |
| Rack capacity | 43U |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |