We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products 1 RU Plastic Cable Manager, 4 Inches Deep
SKU
PHCM-1-4
- Matches and integrates well with Middle Atlantic PCD Series ducts • Available in single piece; includes hinged cover
- Matches and integrates well with PCD Series ducts
- Comes with removable hinged cover
- Sold as a single piece
Category: Rack Accessories
| SKU | PHCM-1-4 |
|---|---|
| EAN | 0656747120510 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Integrates well with PCD Series ducts; comes with removable hinged cove
| Features | |
|---|---|
| Type | Cable management panel |
| Rack capacity | 1U |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Plastic |
| Country of origin | Mexico |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 400 g |
| Width | 489 mm |
| Height | 51 mm |
| Depth | 102 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 400 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Cable management panel |
| Rack capacity | 1U |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |