We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
MAXCases X-Band 33 cm (13") Cover Black
SKU
MC-XB-GEN-13-BLK
Category: Tablet Cases
| Product main colour | Black |
|---|---|
| Brand compatibility | Any brand |
| Maximum screen size | 13 " |
| Material | Silicone |
| SKU | MC-XB-GEN-13-BLK |
| EAN | 0857273005993 |
| Manufacturer | MAXCases |
| Availability | Out of Stock |
The Max X-Band™ attaches to the back of any tablet, providing a functional hand strap to keep it sturdy and steadfast as you work. Made with durable silicone material, the X-Band fits any tablet sizes 11”-13"
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Material | Silicone |
| Maximum screen size | 33 cm (13") |
| Brand compatibility | Any brand |
| Product main colour | Black |
| Features | |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Material | Silicone |
| Maximum screen size | 33 cm (13") |
| Brand compatibility | Any brand |
| Product main colour | Black |